Úvod » Koupelny a WC - zajímavosti z historie i současnosti  » Jak nebýt v USA za hlupáka – 2. díl

Jak nebýt v USA za hlupáka – 2. díl

Cestování je super a kdo by se nechtěl podívat do USA, země neomezených možností? Dlouhá cesta letadlem je ale pořádně náročná a sama o sobě dovede člověka vyčerpat. To poslední, co si pak přejeme, je koupelna nebo WC, kde by na nás čekaly nějaké překvapení. Každá země má své specifika, a to i co se vybavení koupelen týče a není nic horšího, než je začít objevovat v momentě, kdy se nutně potřebujete umýt.

Ovládání sprchy

Jedna páka ovládá vše, nebo aspoň tak jsme na to zvyklí u našich běžných baterií. Kdo má starou sprchu na chatě, má kohoutek na teplou a na studenou a tím to hasne. Čím to, že v USA koupelna žádným takovým systémem nedisponuje? Může za to historie!

Okolo roku 1950 vznikl v USA patent na první pákovou baterii, známou jako Delta. Než se stihla rozšířit i do Evropy, němechá firma Hansa vymyslela vlastní systém. Oba systémy pak byly modifikovány, ovšem americké domácnosti si natolik zvykly na baterii na způsob ciferníku, že je to prakticky jediná vyskytující se varianta.

Tato baterie je úplně jiná než něco, na co jsme zvyklí a pokud ji vidíte poprvé v životě, bude se vám velmi hodit instruktážní video níže. Ciferník na stěně slouží pro nastavení průtoku (velká, "minutová" páka), nenápadná malá, "hodinová" páčka nastavuje teplotu tekoucí vody a samotnou sprchu zapnete pomocí zatažení za velice nenápadný mechanismus na výtoku, jak je ukázáno na videu. Prostě dokonalá past na turisty a návštěvníky!

 

Zdroj informací a obrázků: http://www.masco.com, http://www.hansa.cz

Dovolená snů na Floridě

reklamy a bannery / Vila Florida


Rekonstrukce bytu - začněte již dnes!

Pokud Vás skutečně zajímá rekonstrukce bytu a pokud jste z  regionu Praha a okolí (do 70 km), neváhejte a zavolejte ihned! Informace, které během našeho kontaktu získáte, Vám mohou jen a jen pomoci, ať už se rozhodnete s dodavatelem rekonstrukce vašeho bytu jakkoliv. 

reklamy a bannery / Začněte již dnes

 

Rekonstrukce panelového bytu - začněte již dnes!

... stačí jen zavolat


Napsali o nás aneb reference spokojených zákazníků

Rekonstrukce bytu Praha 6, ul. Mládeže

V. R.,  ul. Mládeže, Praha 6

termín: 1. 8. - 28. 8. 2016

Kompletní rekonstrukce bytu v Praze 6 proběhla v průběhu jediného měsíce a výrazně zlepšila komfort bydlení v bytě v běžné cihlové zástavbě. Pokud máte obavu, že rekonstrukce bytu trvá výrazně dlouho a, podívejte se na detaily a přesvědčte se na vlastní oči, co vše lze ve vašem bytě během krátké doby změnit!

číst dál >>>

Rekonstrukce bytu 1+kk, Jesenice u Prahy

Jesenice u Prahy

termín: únor 2018

Předmětem zakázky byla Kompletní rekonstrukce bytu 1+kk v Jesenici u Prahy.

Rekonstrukce bytu - hodnocení klienta

S celkovou realizací jsem maximálně spokojený. Termín byl dodržen i s rezervou. Rozpočet také dodržen. Super komunikace!

číst dál >>>

Rekonstrukce bytu Praha 10, ul. 28. pluku

R. Š., 28. pluku, Praha 10,

termín: srpen 2016

Rekonstrukce bytu v Praze 10 kladla největší důraz na koupelnu a WC s použitím moderního designu a citlivě sladěné barevné kombinace dlažby a obkladů.

Podívejte se na výraznou změnu na fotkách před a po rekonstrukci! Jak bude vypadat váš byt po rekonstrukci?

číst dál >>>

 

 

Nejnavštěvovanější stránky webu