Úvod » Koupelny a WC - zajímavosti z historie i současnosti  » Jak nebýt v USA za hlupáka – 1. díl

Jak nebýt v USA za hlupáka – 1. díl

Cestování je super a kdo by se nechtěl podívat do USA, země neomezených možností? Dlouhá cesta letadlem je ale pořádně náročná a sama o sobě dovede člověka vyčerpat. To poslední, co si pak přejeme, je koupelna nebo WC, kde by na nás čekaly nějaké překvapení. Každá země má své specifika, a to i co se vybavení koupelen týče a není nic horšího, než je začít objevovat v momentě, kdy se nutně potřebujete umýt.

Typické WC v USAZáchod v Americe

Na rozdíl od vybavení, kterým běžně disponuje koupelna v našich končinách, v USA nás může překvapit na první pohled vysoká hladina vody ve WC. Je to proto, že tam je běžný záchod s výrazně vyšší spotřebou vody a docela jiným mechanismem splachování.

Používaná vysoká hladina má zcela prostou výhodu - vše padá do vody a WC tak zůstává čisté. Toto uspořádání s sebou nese ovšem i nevýhodu v podobě výrazného šplouchání.

Nemusíte proto volat instalatéra, když něco takového uvidíte, dokonce i zvedání hladiny při splachování je zcela běžné a nejedná se o hororovou scénu jako z filmu. Voda po stlačení páky začně do mísy natékat až do té doby, než překoná určitou hranici. Poté se veškerá voda i s obsahem vypustí a místo ní nateče voda nová. Není potřeba se lekat, zvedání hladiny je úplně normální! Systém navíc automaticky vypustí celou nádržku, takže pokud jste z domu zvyklí upustit jen trochu vody a tak ušetřit pár halířů nebo životní prostředí, v USA to fungovat bohužel nebude.

Alternativní splachovací systém, používaný hlavně na veřejných WC, nepoužívá nádržku vůbec. Je založen na páce, která pustí vodu rovnou z potrubí a po jistou dobu ji nechá běžet. Vzhledem k tomu, že vodovody v USA jsou obecně tlakovány výrazně víc, než ty evropské, vydává takové splachování velký hluk, který je opět zcela normální.

 

Zdroj informací a obrázků: https://en.wikipedia.org/wiki/Toilet

Dovolená snů na Floridě

reklamy a bannery / Vila Florida


Rekonstrukce bytu - začněte již dnes!

Pokud Vás skutečně zajímá rekonstrukce bytu a pokud jste z  regionu Praha a okolí (do 70 km), neváhejte a zavolejte ihned! Informace, které během našeho kontaktu získáte, Vám mohou jen a jen pomoci, ať už se rozhodnete s dodavatelem rekonstrukce vašeho bytu jakkoliv. 

reklamy a bannery / Začněte již dnes

 

Rekonstrukce panelového bytu - začněte již dnes!

... stačí jen zavolat


Napsali o nás aneb reference spokojených zákazníků

Luxusní byt 3+kk na Božím Daru

Boží Dar

termín: prosinec 2019

Luxusně zařízený apartmán 3+kk na Božím Daru, v jehož dispozici jsou 2 koupelny, garáž i sauna.

Zaujalo Vás podobné bydlení nebo rekreace v srdci Krušných Hor? Obraťte se na nás, výstavba bytů na Božím Daru začala ve druhé etapě na podzim 2019 (www.bozidarbyty.cz), stejně jako výstavba apartmánů na Plešivci (www.bytyplesivec.cz).

číst dál >>>

Rekonstrukce bytu 3+kk

termín: říjen 2016

 Předmětem zakázky byla kompletni rekonstrukce bytu 3+kk, která zahrnovala mimo jiné i tyto práce:

  • rekonstrukce koupelny a WC
  • rekonstrukce rozvodů elektřiny a vody
  • podlahy
  • kompletni rozvody pro klimatizaci v byte
číst dál >>>

Rekonstrukce bytu Praha Vinohrady 2017

Praha - Vinohrady

termín: podzim 2017

Předmětem zakázky byla kompletní rekonstrukce bytu v městské části Praha - Vinohrady. Celkový rozpočet rekonstrukce přesáhl 1 milion Kč. Podívejte se, jaký byl její výsledek.

číst dál >>>

 

 

Nejnavštěvovanější stránky webu