Úvod » Koupelny a WC - zajímavosti z historie i současnosti  » Jak nebýt v USA za hlupáka – 1. díl

Jak nebýt v USA za hlupáka – 1. díl

Cestování je super a kdo by se nechtěl podívat do USA, země neomezených možností? Dlouhá cesta letadlem je ale pořádně náročná a sama o sobě dovede člověka vyčerpat. To poslední, co si pak přejeme, je koupelna nebo WC, kde by na nás čekaly nějaké překvapení. Každá země má své specifika, a to i co se vybavení koupelen týče a není nic horšího, než je začít objevovat v momentě, kdy se nutně potřebujete umýt.

Typické WC v USAZáchod v Americe

Na rozdíl od vybavení, kterým běžně disponuje koupelna v našich končinách, v USA nás může překvapit na první pohled vysoká hladina vody ve WC. Je to proto, že tam je běžný záchod s výrazně vyšší spotřebou vody a docela jiným mechanismem splachování.

Používaná vysoká hladina má zcela prostou výhodu - vše padá do vody a WC tak zůstává čisté. Toto uspořádání s sebou nese ovšem i nevýhodu v podobě výrazného šplouchání.

Nemusíte proto volat instalatéra, když něco takového uvidíte, dokonce i zvedání hladiny při splachování je zcela běžné a nejedná se o hororovou scénu jako z filmu. Voda po stlačení páky začně do mísy natékat až do té doby, než překoná určitou hranici. Poté se veškerá voda i s obsahem vypustí a místo ní nateče voda nová. Není potřeba se lekat, zvedání hladiny je úplně normální! Systém navíc automaticky vypustí celou nádržku, takže pokud jste z domu zvyklí upustit jen trochu vody a tak ušetřit pár halířů nebo životní prostředí, v USA to fungovat bohužel nebude.

Alternativní splachovací systém, používaný hlavně na veřejných WC, nepoužívá nádržku vůbec. Je založen na páce, která pustí vodu rovnou z potrubí a po jistou dobu ji nechá běžet. Vzhledem k tomu, že vodovody v USA jsou obecně tlakovány výrazně víc, než ty evropské, vydává takové splachování velký hluk, který je opět zcela normální.

 

Zdroj informací a obrázků: https://en.wikipedia.org/wiki/Toilet

Dovolená snů na Floridě

reklamy a bannery / Vila Florida


Rekonstrukce bytu - začněte již dnes!

Pokud Vás skutečně zajímá rekonstrukce bytu a pokud jste z  regionu Praha a okolí (do 70 km), neváhejte a zavolejte ihned! Informace, které během našeho kontaktu získáte, Vám mohou jen a jen pomoci, ať už se rozhodnete s dodavatelem rekonstrukce vašeho bytu jakkoliv. 

reklamy a bannery / Začněte již dnes

 

Rekonstrukce panelového bytu - začněte již dnes!

... stačí jen zavolat


Napsali o nás aneb reference spokojených zákazníků

Rekonstrukce bytu Praha 10, ul. 28. pluku

R. Š., 28. pluku, Praha 10,

termín: srpen 2016

Rekonstrukce bytu v Praze 10 kladla největší důraz na koupelnu a WC s použitím moderního designu a citlivě sladěné barevné kombinace dlažby a obkladů.

Podívejte se na výraznou změnu na fotkách před a po rekonstrukci! Jak bude vypadat váš byt po rekonstrukci?

číst dál >>>

Rekonstrukce bytu Praha 6, ul. Mládeže

V. R.,  ul. Mládeže, Praha 6

termín: 1. 8. - 28. 8. 2016

Kompletní rekonstrukce bytu v Praze 6 proběhla v průběhu jediného měsíce a výrazně zlepšila komfort bydlení v bytě v běžné cihlové zástavbě. Pokud máte obavu, že rekonstrukce bytu trvá výrazně dlouho a, podívejte se na detaily a přesvědčte se na vlastní oči, co vše lze ve vašem bytě během krátké doby změnit!

číst dál >>>

Rekonstrukce bytu Praha Vinohrady 2017

Praha - Vinohrady

termín: podzim 2017

Předmětem zakázky byla kompletní rekonstrukce bytu v městské části Praha - Vinohrady. Celkový rozpočet rekonstrukce přesáhl 1 milion Kč. Podívejte se, jaký byl její výsledek.

číst dál >>>

 

 

Nejnavštěvovanější stránky webu