Úvod » Koupelny a WC - zajímavosti z historie i současnosti  » Pohled klíčovou dírkou nemusí být vždy příjemný

Pohled klíčovou dírkou nemusí být vždy příjemný

Zajímavosti / WC v Egyptě

Asi každý už někdy viděl nějaký film, ve kterém se muži různého věku dívali klíčovou dirkou a sledovali krásná tajemství. Namátkou se mohou vybavit například scény z filmů o Básnících, kteří přicházejí o iluze, nebo z filmu o Lásce mezi kapkami deště.  

Ne vždy je ale pohled skrze otvor, který připomíná klíčovou dirku, zdrojem potěšení.... Podívejte se sami.

Ve starověkém Egyptě měli bohatí lidé ve svých domovech vlastní koupelny a toalety. Toaletní sedadla ve starověkém Egyptě byla vyrobena z vápencové desky, ve které byly otvroy připomínající klíčovou dirku.

V porovnání s moderními materiály, které se používají pro sanitární techniku, nás asi zamrazí při představě omyvatelnosti takového sedátka. A popravdě řečeno - ne vždy se člověk trefí tak, jak původně zamýšlel.

Další nepříjemná představa je, když přemýšlíte nad tím, že byste si vzali na toaletu noviny a pokusili byste se využít čas, který je jinak na ....., no prostě na nic. Přece jen plastová sedátka nevytvářejí tak nepříjemnou představu otlaku.

Výhodou takového sanitárního zařízení ale bezesporu je, že se vám nemůže podařit náhodné rozbití tak jednoduše, jako s našim běžným porcelánovým. Ale přesto - kdo z vás by měnil s bohatými Egypťany tehdejší doby?


Rekonstrukce bytu - začněte již dnes!

Pokud Vás skutečně zajímá rekonstrukce bytu a pokud jste z  regionu Praha a okolí (do 70 km), neváhejte a zavolejte ihned! Informace, které během našeho kontaktu získáte, Vám mohou jen a jen pomoci, ať už se rozhodnete s dodavatelem rekonstrukce vašeho bytu jakkoliv. 

reklamy a bannery / Začněte již dnes

 

Rekonstrukce panelového bytu - začněte již dnes!

... stačí jen zavolat


Napsali o nás aneb reference spokojených zákazníků

Rekonstrukce bytu Praha Vinohrady 2017

Praha - Vinohrady

termín: podzim 2017

Předmětem zakázky byla kompletní rekonstrukce bytu v městské části Praha - Vinohrady. Celkový rozpočet rekonstrukce přesáhl 1 milion Kč. Podívejte se, jaký byl její výsledek.

číst dál >>>

Rekonstrukce bytu Praha 6, ul. Mládeže

V. R.,  ul. Mládeže, Praha 6

termín: 1. 8. - 28. 8. 2016

Kompletní rekonstrukce bytu v Praze 6 proběhla v průběhu jediného měsíce a výrazně zlepšila komfort bydlení v bytě v běžné cihlové zástavbě. Pokud máte obavu, že rekonstrukce bytu trvá výrazně dlouho a, podívejte se na detaily a přesvědčte se na vlastní oči, co vše lze ve vašem bytě během krátké doby změnit!

číst dál >>>

Rekonstrukce bytu 3+kk

termín: říjen 2016

 Předmětem zakázky byla kompletni rekonstrukce bytu 3+kk, která zahrnovala mimo jiné i tyto práce:

  • rekonstrukce koupelny a WC
  • rekonstrukce rozvodů elektřiny a vody
  • podlahy
  • kompletni rozvody pro klimatizaci v byte
číst dál >>>

 

 

Nejnavštěvovanější stránky webu