Úvod » Koupelny a WC - zajímavosti z historie i současnosti  » Jak nebýt v USA za hlupáka – 2. díl

Jak nebýt v USA za hlupáka – 2. díl

Cestování je super a kdo by se nechtěl podívat do USA, země neomezených možností? Dlouhá cesta letadlem je ale pořádně náročná a sama o sobě dovede člověka vyčerpat. To poslední, co si pak přejeme, je koupelna nebo WC, kde by na nás čekaly nějaké překvapení. Každá země má své specifika, a to i co se vybavení koupelen týče a není nic horšího, než je začít objevovat v momentě, kdy se nutně potřebujete umýt.

Ovládání sprchy

Jedna páka ovládá vše, nebo aspoň tak jsme na to zvyklí u našich běžných baterií. Kdo má starou sprchu na chatě, má kohoutek na teplou a na studenou a tím to hasne. Čím to, že v USA koupelna žádným takovým systémem nedisponuje? Může za to historie!

Okolo roku 1950 vznikl v USA patent na první pákovou baterii, známou jako Delta. Než se stihla rozšířit i do Evropy, němechá firma Hansa vymyslela vlastní systém. Oba systémy pak byly modifikovány, ovšem americké domácnosti si natolik zvykly na baterii na způsob ciferníku, že je to prakticky jediná vyskytující se varianta.

Tato baterie je úplně jiná než něco, na co jsme zvyklí a pokud ji vidíte poprvé v životě, bude se vám velmi hodit instruktážní video níže. Ciferník na stěně slouží pro nastavení průtoku (velká, "minutová" páka), nenápadná malá, "hodinová" páčka nastavuje teplotu tekoucí vody a samotnou sprchu zapnete pomocí zatažení za velice nenápadný mechanismus na výtoku, jak je ukázáno na videu. Prostě dokonalá past na turisty a návštěvníky!

 

Zdroj informací a obrázků: http://www.masco.com, http://www.hansa.cz

Dovolená snů na Floridě

reklamy a bannery / Vila Florida


Rekonstrukce bytu - začněte již dnes!

Pokud Vás skutečně zajímá rekonstrukce bytu a pokud jste z  regionu Praha a okolí (do 70 km), neváhejte a zavolejte ihned! Informace, které během našeho kontaktu získáte, Vám mohou jen a jen pomoci, ať už se rozhodnete s dodavatelem rekonstrukce vašeho bytu jakkoliv. 

reklamy a bannery / Začněte již dnes

 

Rekonstrukce panelového bytu - začněte již dnes!

... stačí jen zavolat


Napsali o nás aneb reference spokojených zákazníků

Realizace bytu Rakovník - 2019

Rakovník

termín: jaro 2019

Předmětem zakázky byla kompletní realizace bytu v novostavbě v Rakovníku. Společnost Vrátný Group je kompletním dodavatelem služeb od návrhu, přes veškerou realizaci až po zařízení nábytkem.

číst dál >>>

Luxusní byt 3+kk na Božím Daru

Boží Dar

termín: prosinec 2019

Luxusně zařízený apartmán 3+kk na Božím Daru, v jehož dispozici jsou 2 koupelny, garáž i sauna.

Zaujalo Vás podobné bydlení nebo rekreace v srdci Krušných Hor? Obraťte se na nás, výstavba bytů na Božím Daru začala ve druhé etapě na podzim 2019 (www.bozidarbyty.cz), stejně jako výstavba apartmánů na Plešivci (www.bytyplesivec.cz).

číst dál >>>

Rekonstrukce bytu Praha Vinohrady 2017

Praha - Vinohrady

termín: podzim 2017

Předmětem zakázky byla kompletní rekonstrukce bytu v městské části Praha - Vinohrady. Celkový rozpočet rekonstrukce přesáhl 1 milion Kč. Podívejte se, jaký byl její výsledek.

číst dál >>>

 

 

Nejnavštěvovanější stránky webu