Úvod » Koupelny a WC - zajímavosti z historie i současnosti  » Jak nebýt v USA za hlupáka – 2. díl

Jak nebýt v USA za hlupáka – 2. díl

Cestování je super a kdo by se nechtěl podívat do USA, země neomezených možností? Dlouhá cesta letadlem je ale pořádně náročná a sama o sobě dovede člověka vyčerpat. To poslední, co si pak přejeme, je koupelna nebo WC, kde by na nás čekaly nějaké překvapení. Každá země má své specifika, a to i co se vybavení koupelen týče a není nic horšího, než je začít objevovat v momentě, kdy se nutně potřebujete umýt.

Ovládání sprchy

Jedna páka ovládá vše, nebo aspoň tak jsme na to zvyklí u našich běžných baterií. Kdo má starou sprchu na chatě, má kohoutek na teplou a na studenou a tím to hasne. Čím to, že v USA koupelna žádným takovým systémem nedisponuje? Může za to historie!

Okolo roku 1950 vznikl v USA patent na první pákovou baterii, známou jako Delta. Než se stihla rozšířit i do Evropy, němechá firma Hansa vymyslela vlastní systém. Oba systémy pak byly modifikovány, ovšem americké domácnosti si natolik zvykly na baterii na způsob ciferníku, že je to prakticky jediná vyskytující se varianta.

Tato baterie je úplně jiná než něco, na co jsme zvyklí a pokud ji vidíte poprvé v životě, bude se vám velmi hodit instruktážní video níže. Ciferník na stěně slouží pro nastavení průtoku (velká, "minutová" páka), nenápadná malá, "hodinová" páčka nastavuje teplotu tekoucí vody a samotnou sprchu zapnete pomocí zatažení za velice nenápadný mechanismus na výtoku, jak je ukázáno na videu. Prostě dokonalá past na turisty a návštěvníky!

 

Zdroj informací a obrázků: http://www.masco.com, http://www.hansa.cz

Dovolená snů na Floridě

reklamy a bannery / Vila Florida


Rekonstrukce bytu - začněte již dnes!

Pokud Vás skutečně zajímá rekonstrukce bytu a pokud jste z  regionu Praha a okolí (do 70 km), neváhejte a zavolejte ihned! Informace, které během našeho kontaktu získáte, Vám mohou jen a jen pomoci, ať už se rozhodnete s dodavatelem rekonstrukce vašeho bytu jakkoliv. 

reklamy a bannery / Začněte již dnes

 

Rekonstrukce panelového bytu - začněte již dnes!

... stačí jen zavolat


Napsali o nás aneb reference spokojených zákazníků

Rekonstrukce bytu 2+kk Praha, 2017

D. V., Praha

termín: červenec 2017

Předmětem zakázky byla rekonstrukce bytu 2+kk v Praze. Rekonstrukce se týkala obývacího pokoje, kuchyně, předsíně s koupelnou a WC. Rozsah rekonstrukce:

  • novy rozvod elektřiny v obývacím pokoji,kuchyni, WC (výměna zásůvek + nové umístění)
  • vybourání umakartové koupelny + kuchyně
  • výstavba nové kuchyně + koupelny
  • PVC podlaha
  • vytvoření nové příčky v obývacím pokoji
číst dál >>>

Rekonstrukce bytu 3+kk

termín: říjen 2016

 Předmětem zakázky byla kompletni rekonstrukce bytu 3+kk, která zahrnovala mimo jiné i tyto práce:

  • rekonstrukce koupelny a WC
  • rekonstrukce rozvodů elektřiny a vody
  • podlahy
  • kompletni rozvody pro klimatizaci v byte
číst dál >>>

Realizace bytu Rakovník - 2019

Rakovník

termín: jaro 2019

Předmětem zakázky byla kompletní realizace bytu v novostavbě v Rakovníku. Společnost Vrátný Group je kompletním dodavatelem služeb od návrhu, přes veškerou realizaci až po zařízení nábytkem.

číst dál >>>

 

 

Nejnavštěvovanější stránky webu